Naczelni dzienników Polska Press stracili pracę. „Hurtowa zmiana pokazuje, że nie jest to wynikiem rzeczowej analizy”

Kraków, Lublin, Warszawa. Redaktorzy naczelni trzech dzienników należących do Polska Press w czwartek (29.04) stracili pracę. Są to Marek Twaróg z „Dziennika Zachodniego”, Jerzy Sułkowski z „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego” oraz Stanisław Sowa z „Nowin”. Na ich miejsce wybrano już następców. W grudniu ubiegłego roku państwowy koncern Orlen poinformował o zakupie wydawnictwa Polska Press. Transakcję w kwietniu wstrzymał Sąd Okręgowy w Warszawie, ale władze Orlenu oceniają, że „postanowienie sądu jest bezprzedmiotowe”.
 

– Hurtowa zmiana trzech osób jednego dnia – a zanosi się na kolejne, w kolejnych gazetach regionalnych w Polsce – pokazuje, że nie jest to rzeczowa analiza tego jak te gazety pracowały – skomentował Paweł Buczkowski, zastępca redaktora naczelnego „Dziennika Wschodniego”.

Wskazał także, że problematyczna jest zwłaszcza zmiana redaktora naczelnego rzeszowskich „Nowin”. W mieście tym mają niedługo odbyć się wybory na prezydenta miasta.

– Nie wiemy do czego to może doprowadzić w opisywaniu kampanii wyborczej i samych wyborów – dodał Buczkowski.

Zdaniem posła Lewicy Krzysztofa Gawkowskiego, zmiany na stanowiskach redaktorów naczelnych są próbą wzmocnienia „tuby propagandowej PiS-u”.

 

Dodał /

Redakcja Ilustrowanego Kuriera Codziennego w Katowicach,, ul. Obroki 133. E-mail: redakcja@katowice.ikc.pl. Adres centrali: Kraków, ul. Wielopole 1. tel. 600-015-060; e-mail: kontakt@ikc.pl.

Napisz komentarz

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search