Nowe tablice elektroniczne pojawiły się w kilku miastach Metropolii. Sprawdź, czy zamontowano je w Twoim mieście

Zarząd Transportu Metropolitalnego przechodzi do kolejnego etapu inwestycji. Zamontował 57 nowych elektronicznych tablic informacyjnych w 11 miastach. Chodzi o Katowice, Będzin, Bieruń, Chorzów, Dąbrowę Górniczą, Lędziny, Rudę Śląską, Siewierz, Świętochłowice, Wojkowice oraz Tychy.

Nowe tablice tzw. Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej zostały zgłoszone do odbioru technicznego.

– Mimo pandemii, nie zwalniamy. Cały czas montujemy tablice i sprawdzamy ich działanie. Już w prawie 30 gminach pasażerowie mogą na bieżąco sprawdzać, kiedy pojazd, na który czekają, odjedzie z danego przystanku. Na obszarze, gdzie transport organizuje ZTM, działa już 340 tablic elektronicznych. Jesteśmy coraz bliżsi zakończenia tego projektu. Naszym celem jest oddane do użytku pasażerom 550 takich urządzeń – wskazuje Jerzy Orenowicz, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunikacyjnej w ZTM.

Tym razem sporo, bo aż 32 tablice Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, pojawiły się w Tychach. 17 z nich zostało zgłoszonych już do odbioru technicznego. Na pozostałych trwają pomiary i konfiguracje. Tablice znalazły się m.in. na przystankach Tychy Hala Sportowa, Tychy Urząd Miasta, Tychy Rynek, Tychy Osiedle „O”, czy Tychy Targowisko. Co istotne podczas tego etapu inwestycji, zamontowany został komplet urządzeń na węźle przesiadkowym Chorzów Rynek (6 tablic) oraz przy centrum przesiadkowym w Wojkowicach (2 urządzenia).

Fot. ZTM

Dodał /

KATOWICE IKC - ILUSTROWANY KURIER CODZIENNY

Napisz komentarz

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search