Senior z Katowic stracił oszczędności życia przez oszustwo na wnuczka. Potrzebna pomoc! Policja publikuje nagranie z monitoringu

Publikujemy wizerunek mężczyzny podejrzewanego o oszustwo metodą na wnuczka. Senior  z Katowic stracił oszczędności swojego życia, chcąc pomóc wnuczkowi.

Osoby, które mogą rozpoznać mężczyznę, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel.: 47 85 129 61, 47 85 125 55, 47 85 123 09 lub na adres poczty elektronicznej e-mail: mienie@katowice.ka.policja.gov.pl. Policja gwarantuje anonimowość.  

Policjanci z Katowic prowadzą śledztwo w sprawie oszustwa metodą na wnuczka, do którego doszło 8 kwietnia 2021 roku w Katowicach przy ul. Uniwersyteckiej. Z policyjnych ustaleń wynika, że tego dnia, około godziny 10.00 na telefon stacjonarny pokrzywdzonego zadzwonił mężczyzna podający się za jego wnuczka i poinformował, że kierował samochodem bez prawa jazy. Ponadto na oznakowanym przejściu dla pieszych miał potrącić osobę, która w wyniku tego zdarzenia zmarła. W trakcie rozmowy telefonicznej sprawca oszustwa oświadczył, że potrzebna jest kaucja, aby uwolnić wnuczka. Około godziny 12.35 do mieszkania seniora przyszedł nieznany mu mężczyzna, który zgodnie z ustaleniami telefonicznymi przedstawił się jako „Nowak”. Pokrzywdzony, chcąc „uwolnić” swojego wnuka, przekazał mężczyźnie oszczędności swojego życia zawinięte w jednorazową siatkę zakupową. Wizerunek mężczyzny, który odebrał gotówkę, zarejestrował monitoring.

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać mężczyznę lub posiadające jakiekolwiek informacje, mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 47 85 129 61, 47 85 125 55, 47 85 123 09 lub pod adresem e-mail: mienie@katowice.ka.policja.gov.pl

Źródło: Materiały policyjne 

Fot. Śląska Policja

Dodał /

KATOWICE IKC - ILUSTROWANY KURIER CODZIENNY

Napisz komentarz

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search