To nie wypanda, Najgorszy człowiek na świecie i Piosenki o miłości – to najnowsze propozycje katowickiego Kina Helios. Mamy zaproszenia dla naszych czytelników

Pierwsza połowa marca zaowocowała ogromnym poruszeniem w kinach. Kolejne dni zapowiadają się nie mniej ciekawie! W repertuarze Heliosa znajdzie się w nadchodzącym tygodniu wiele tytułów, które będą doskonałą zachętą do relaksu w klimatycznej sali przed wielkim ekranem. Wyjątkowa atmosfera kina, chrupiący popcorn, chłodny napój czy pyszna kawa to sprawdzony pomysł na idealny dzień.

Najnowsza animacja ze studia Disney/Pixar „To nie wypanda” zadowoli niejednego sympatyka dobrej komedii i futrzastych zwierzaków jakimi są… pandy. Jak to w świecie animacji bywa historia jest komiczna i fantastyczna! Bohaterką filmu jest Mei Lee, wesoła 13-latka, która przestaje być posłuszną córeczką mamusi i wkracza w burzliwy okres dorastania. Nastolatce przeszkadza, że Ming, jej nadopiekuńcza mama, jest zawsze u jej boku. Jakby Mei miała mało ciągłych zmian zainteresowań, zmian w związkach i w swoim ciele to jeszcze dochodzi nowa kwestia: kiedy dziewczynkę ponoszą emocje (czyli praktycznie na okrągło), zamienia się w olbrzymią pandę czerwoną! I tu zaczyna się zwariowana przygoda.

Mamy dla Was zaproszenia na najnowsze premiery do katowickiego Heliosa. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

 – W ilu kategoriach  komediodramat „Najgorszy człowiek na świecie” został nominowana do Oscara? 

Odpowiedzi przesyłajcie przez messengera IKC. 

Kina na całym świecie mają nowego króla! Jest nim „BATMAN”, który wchodząc na ekrany kin w 74 krajach stał się numerem 1. Na ekranie można podziwiać Batmana w roli prawdziwego detektywa działającego ramię w ramię z policją Gotham, z tą tylko różnicą, że jest on mroczniejszego, bardziej bezwzględny i brutalny dla swoich antagonistów! Niesamowitym doświadczeniem będzie dla widzów oglądanie Roberta Pattinsona wcielającego się w tytułową rolę. Wcześniejsze zapowiedzi twórców sprawdzają się niemalże w 100% i film jest mrocznym widowiskiem czerpiącym dużo z klasycznego kryminału i dreszczowca.

W repertuarze Heliosa wciąż mocną pozycją jest „Uncharted” z Tomem Hollandem i Markiem Wahlbergiem. Doskonałe kino przygodowe przeniesione rodem z gry na wielki ekran, a więc widzowie, którzy nie boją się ekstremalnych przygód powinni wybrać się na poszukiwanie skarbów z Nathanem Drake’m i Sullym. W takim tygodniu nie może zabraknąć również propozycji filmowej głównie dla kobiet… „8 rzeczy, których nie wiecie o facetach” to komedia będąca kontynuacją filmu, który stał się już hitem. W obsadzie plejada gwiazd znanych już dobrze widzom plus nowi bohaterowie, którzy nieźle namieszają na ekranie.

16 marca fanki cyklu Kino Kobiet będą mogły zobaczyć przedpremierowo jeden z największych przebojów ostatniego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – „Piosenki o miłości”. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie popowy kawałek i uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Już dzień później, 17 marca w ramach cyklu Kultura Dostępna zaprezentowany zostanie film „Furioza”, a w nim elektryzujący duet: Mateusz Damięcki i Weronika Książkiewicz. Mocne, surowe kino gangsterskie ukazujące egzotyczny świat znany tylko z opowieści, w którym siła i honor faktycznie odgrywają kluczowe role.

Z myślą o dzieciach, które stanowią liczną grupę wśród uchodźców z objętej wojną Ukrainy, aby choć na chwilę pomóc oderwać im się od dramatycznych wydarzeń ostatnich dni, Helios rozpoczął cykl codziennych bezpłatnych seansów w języku ukraińskim. W tej chwili na dużym ekranie pojawiła się bajka „Tom & Jerry” – szalone połączenie dwóch światów: rzeczywistego z animacją!

Repertuar Heliosa niezmiennie oferuje super seanse każdego dnia. Dlatego warto już dziś zajrzeć na stronę www.helios.pl, zapoznać się z poszczególnymi tytułami i zaopatrzyć w kinowe bilety. Należy przy tym pamiętać o ofercie „Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz”!

Fot. Kino Helios 

Dodał /

KATOWICE IKC - ILUSTROWANY KURIER CODZIENNY

Napisz komentarz

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search