Zając Max: Misja Pisanka, Marzec ‘68 i Za duży na bajki, to najnowsze propozycje katowickiego Heliosa. Mamy dla Was zaproszenia

Wiosna w katowickim Heliosie zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Najmłodszych ucieszy z pewnością najnowsza propozycja utrzymana w świątecznym klimacie „Zając Max: Misja Pisanka”. Wśród polskich nowości dużego ekranu na uwagę zasługują: „Marzec ‘68” i kino familijne „Za duży na bajki”.

Od piątku na widzów czekają dwie premiery, pierwsza z nich to film familijny „Zając Max: Misja Pisanka”. Najmłodsi kinomani z pewnością pamiętają Maxa i jego bohaterski wyczyn z pierwszej części filmu, kiedy uratował Święta Wielkanocne. Teraz czeka go równie ważna misja ponieważ w Wielkanocnej Krainie zagrożone są wszystkie pisanki, a najważniejsza z nich Złota Pisanka, będąca źródłem świątecznej magii, traci swój blask i staje się czarna… Nadchodząca Wielkanoc jest w wielkim niebezpieczeństwie!

Mamy dla Was zaproszenia. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: 

 – Jakiej produkcji jest film dla najmłodszych widzów „Zając Max: Misja Pisanka”?

Odpowiedzi przesyłajcie przez messengera IKC.

Druga piątkowa premiera to najnowszy film Krzysztofa Langa „Marzec ‘68” – porywająca opowieść o trudnej miłość dwojga młodych ludzi: Marty i Janka na tle burzliwych marcowych wydarzeń. Rzeczywistość ukazana w filmie obejmuje okres od protestu wywołanego zakazem wystawiania „Dziadów” w styczniu 1968 r. do przemówienia Gomułki w marcu 1968, które przesądziło o represjach, masowej emigracji i wydaleniach obywateli pochodzenia żydowskiego z PRL. Pogłębiający się przez rządzących antysemityzm, a w tle pierwsza, młodzieńcza miłość studentów, którzy będą musieli szybko dojrzeć i stawić czoła systemowi opresji.

W repertuarze Heliosa widzowie znajdą idealny film dla całej rodziny – „Za duży na bajki”. Jest to historia Waldka dziesięciolatka żyjącego bardziej w wirtualnym świecie gier komputerowych niż tym realnym, przed którym chroni go nadopiekuńcza mama. Niestety życie pisze własny scenariusz i w domu chłopca pojawia się ekscentryczna ciotka Mariolka. Waldek zostaje pod jej opieką na czas nieobecności mamy, która mierzy się z ciężką chorobą. Wszystko zmienia się w ciągu chwili – oczywiście z korzyścią dla Waldka!

Fot. Kino Helios 

Dodał /

KATOWICE IKC - ILUSTROWANY KURIER CODZIENNY

Napisz komentarz

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search